Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Su Altında Kablosuz İnternet Dönemi Başladı

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
Rusya’nın Tomsk şehrindeki yapılan denemeler sonucunda kablosuz internet su altında çalıştırılmaya başlandı. Bunu anlamı şu oluyo gelecekte birçok cihaz su altında kablosuz olarak çalışabilecek ve veri aktarımı yapabilecek. Hatta veriler anında internet üzerinde paylaşılabilecek.


Tomsk Politeknik Üniversitesi (TPU) Deniz Jeolojisi Telekominikasyon Laboratuvarı Bölüm Başkanı Yuri Svinolupov, yapılan testlerde saniyede 1.2 kb hızında veri aktarmayı başardıklarını söyledi. Günümüzde Rusya’da benzer aletlerin saniyede 0.2 kb veri aktarabildiğini ifade eden Svinolupov, “Modemler şu an 200 bit hızında veri aktarabiliyor. Cihazın teknik özelliklerini yabancı ülkelerdekilerle karşılaştırdığımız zaman en iyiler arasında yer aldığını görüyoruz. Rusya’da ise benzeri yok” şeklinde konuştu.


Bundan sonraki süreçte büyük ihtimalle ruslar bu konu üzerinde yoğun şekilde çalışacaklar ve denizaltındaki cihazlar ile iletişim kurmayı amaç edinecekler gibi geliyor.

Bu buluşun bilimse alandaki artısı ise kabloya bağlı kalmaksızın cihazların deniz üzerinden yönetilebilmesi ve cihazların verilerinin daha hızlı analiz edilebilmesini söyleyebiliriz.

Son kullanıcı için bu yeniliğini çok birşey getirmediğini tahmin ediyorum, ancak bilimsel alandaki bu yenilik bizim denizleri daha tanımamıza yardımcı olacağı kesin.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı