Airties Kablosuz Net Şifresi Değiştirme

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Airteis marka modemlerin genel olarak kablosuz şifre değiştirme işlemi aşağıda ki yöntemlerle yapılır.

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Eternet (LAN) kablosu takınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

2. Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan erişim adresi olan
http://192.168.2.1 IP adresini yazıp “Enter” a basınız.

3. Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu
göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak
giriş yapabilirsiniz.

4. Kablosuz ağınızın ayarlarını yapmak için “KABLOSUZ” ana menüsüne tıklayınız.

5. “KABLOSUZ” ana menüsü altındaki “Kablosuz Ağ Ayarları” başlıklı ekranı açınız

6. Açılan ekranda “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” alanında yazılı ismi silerek, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen
yeni bir isim yazınız. (SSID değişikliği yapmak, sizi profil temizleme işlemi zahmetinden kurtaracaktır.)

Uyarı: Cihazda yapacağınız “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” ve “şifre” değişikliği sonrasında ağınızda bulunan
tüm kablosuz bilgisayarlarınızı, yeni kablosuz ağ adınıza yeni şifrenizle bağlamanız gerekmektedir.

7. Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2’yi seçiniz. Parola” alanına Türkçe karakter (ç,ö,ü,ı,ğ,ş) ve boşluk
kullanmadan en az 8 en çok 63 karakterden oluşan , kolayca tahmin edilemeyecek ve unutmayacağınız şekilde bir
parola girip Kaydet butonuna basınız.

8. Cihazınız ile kablosuz olarak bağlantı kuracak olan tüm cihazlarda aynı şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Bağlantının Sağlanması
İşletim sisteminiz XP ise;

1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masasına giriniz.

2. Ağ Bağlantılarıma giriniz.

3. Kablosuz Ağ Bağlantısı’na sağ tuş tıklayarak Kullanılabilir Kablosuz Ağları Görüntüle ‘ye tıklayınız.

4. Ağ listesinde modeminizi bulunuz, (Yukarıda verdiğiniz yeni isimi bulunuz) Bağlan dediğinizde Network
Anahtarı soracaktır, buraya şifreleme yaparken girdiğiniz şifrenizi alt kısmınıda onaylayarak giriniz ve devam ediniz.

Kısa bir süre modeminizin bilgisayarınıza IP ataması için ve Windows’un profil oluşturması için bekledikten sonra,
artık sizde Güvenlik Etkin Kablosuz Ağ sahibisiniz demektir.

İşletim Sisteminiz Vista veya Windows 7 ise;

1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masasına giriniz.

2. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne giriniz. ( Windows 7 için Denetim masasında, önce Ağ ve İnternet sonra Ağ ve
Paylaşım merkezi’ni tıklayınız.)

3. Ekrandaki menüden Bir Ağa Bağlan sekmesine tıklayınız.

4. Karşınıza çıkan pencereden modeminizin ismini bularak çift tıklayınız yada bağlan'a basınız.

5. Karşınıza gelen şifre kısmına modemde girdiğimiz şifrenizi giriniz ve bağlana basınız.

6. Bağlantı başarı ile kurulursa seçeneklerde değişiklik yapmadan Kapat'a basınız.

Kısa bir süre modeminizin bilgisayarınıza IP ataması için ve Windows’un profil oluşturması için bekledikten sonra,
artık sizde Güvenlik Etkin Kablosuz Ağ sahibisiniz demektir.

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi