Tanıtım Biyomekanik Testleri Nedir?

baskentseo

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Kas 2017
Mesajlar
4
Tepki Puanı
0
Puanları
1
Biyomekanik testler, tıbbi cihazların özelliklerinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığının anlaşılmasını sağlayan testlerdir.

Medikal cihazların çevreye zarar vermemesi ve doğru ölçümler yapabilmesi için belli zamanlarda bazı testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testlere biyomekanik testleri denmektedir. Biyomekanik testler, medikal cihazların çalışma ve kullanma değerlerini ölçmektedir. Medikal cihazlara biyomekanik testler yapılmadığı zaman ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Medikal cihazların güvenle kullanılabilmesi için biyomekanik testlerin yapılması şarttır.

Medikal cihazların kontrolünün yapılması için biyomekanik testlerden geçmesi gerekmektedir. Biyomekanik testler medikal cihazların kalite kontrol testi olarak da bilinmektedir. Biyomekanik testler tüm medikal cihazlarda kullanılsa da en çok protez ve implant cihazlarının güvenirliğinin ve çalışma kalitesinin kontrolünde kullanılmaktadır. Bu cihazlar için ölçüm çok önemlidir. Eğer bu cihazlar doğru ölçüm yapamaz ise çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Ciddi sorunların yaşanması istenmiyor ise ve doğru ölçüm yapılması isteniyor ise mutlaka biyomekanik testleri yapılmalıdır.

 

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi Kategoriler Tarih
B Web Site Tanıtımları 0 441

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi

Üst