Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Biyouyumluluk Testleri Nedir ?

baskentseo

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Kas 2017
Mesajlar
3
Tepki Puanı
0
Puanları
1
Biyouyumluluk testi tıbbi cihazla hasta vücuduyla temas ettiği sırada kullanım şartlarında belirlenen reaksiyonların dışında herhangi bir yan etki tanımlamaktır.

biyo malzemeler ve implantlar için kullanılan bir terimdir. Biyouyumluluk testi bu malzemelerin başarısını yükseltmek için önemlidir. Biyouyumluluk testindeki her malzeme incelemeye alınır. Biyomalzemeler insan vücudunda bulunan dokuların görevlerini yerine getirmelerini sağlar. Canlı bir sisteme eklenen doku ve organların görevlerini üstlenmek üzere tasarlanmış olan biyomalzemelerin biyolojik yönden uyumluluğu gereklidir. Kimyasal, mekanik, fiziksel termal özelliklerin iyi bilinmesi önemlidir. Gelirtirilmiş olan tıbbi malzemelerin insan üzerinde dokulara karşı olan biyouyumluluğu sağlaması belirli testlerin ardından anlaşılabilir.

 
KablosuzNet Reklam Alanı