Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Yerli otomobil tasarımının beğenilme oranı açıklandı

  • Konbuyu başlatan Monarch
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 514 -
    Etiketler:

Monarch

Destek Ekibi!
Yönetici
System Admin
Katılım
11 Nis 2014
Mesajlar
109
Tepki Puanı
43
Puanları
65
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.startr.org
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Java
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin beğenilme oranını açıkladı. Elektrikli araç şarj istasyonlarının zorunlu olması için altyapı hazırlandığını duyurdu.

kablosuznet-54sad545d8w.jpg


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AA Editör Masası toplantısına katıldı ve yerli otomobile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, G Monitör ve Brandcom araştırma şirketleri tarafından, Türkiye’de 1500’ü aşkın katılımcıyla yapılan araştırma sonuçlarını paylaştı.

Yapılan araştırmaya göre katılımcıların yüzde 95,4’ü yerli otomobili gördü. Görenlerin yüzde 97,6’sı yerli otomobil projesini destekliyor. Bu aracı satın almak isteyenlerin oranı yüzde 89, yerli otomobil tasarımının beğenilme oranı ise yüzde 98,4.

kablosuznet-2-54857878.jpg

Yerli otomobil fabrikasının inşaatına bu yılın ilk 6 ayı içerisinde başlanması planlanıyor. Fabrika, Bursa’nın Gemlik ilçesinde 1 milyon metrekareyi aşkın bir araziye kurulacak. Fabrikada ilk olarak 100-150 adet prototip üretimi yapılacak. Bu prototipler ile sürüş, güvenlik, yeni teknoloji testleri yapılacak. Bu yıl içerisinde yerli otomobil markasının belirlenmesi ve tanıtımının yapılması hedefleniyor.


AVM ve büyük otoparklarda şarj istasyonu zorunlu olacak

Elektrikli araçlar için şarj istasyonu altyapısının yerli otomobil satışa çıktığında hazır hale gelmesi için bakanlıklar ve EPDK ile çalışmalar çalışmalar başladı. Bakan Varank, şarj istasyonlarının yaygınlaşmasını hızlandırmak için benzin istasyonlarına, AVM’lere ve büyük otoparklarda şarj istasyonlarının zorunlu hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığını açıkladı.
Yerli otobobilin fiyatı ve ön siparişi hakkında yeni bilgiler

Yerli otomobilin lansmanında Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG’a ön sipariş çağrısında bulunmuştu. Bakan Varank, ön sipariş uygulamasının yerli otomobil markasının lansmanından sonra şirketin uygulayacağı metot olacağını açıkladı. Erdoğan ise yerli otomobilin fiyatı hakkında, "Halkımızın cebini rahatlıkla sıkıntıya sokmadan alabileceği otomobil noktasında olacak. O olmazsa sürümden kazanma felsefesi yürümez." dedi.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı