Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tp-link tl-wa5110g / tl-wa5210g Client Modu

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Katılım
14 Nis 2014
Mesajlar
72
Tepki Puanı
1
Puanları
6
CLİENT MODU1-)önce tp-link cihazınızı pc'nize direkt ethernet kablosu ile bağlayın. cihaza ilk kurulumu yaptığınız için bilgisayarınız ip almıyabilir. pc'nize manuel ip verin.
burda dikkat etmeniz gereken access point cihazınızın ip adresi 192.168.1.254 olduğu için pc'nize aynı ip grubundan mesela 192.168.1.100 gibi bir ip vermeniz lazım.

2-)ip sorununu çözünce tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.254 yazarak cihazın arayüzüne girin. default olarak kullanıcı adı="admin" şifre="admin"

3-)arayüze girdikten sonra ilk yapacağınız iş soldan "operation mode" kısmından "ap" (access point) seçeneğini işaretleyip save tıklamak.

01-operation-mode-ayari.jpg

4-)şimdi yapmamız gereken soldan "wireless" tıklayıp "wireless mode" tıklamak. ve resimdeki gibi client'i seçip aşağıdan survery'e tıklamak.
bu sayede cihaz bağlanabileceği wifi ağları arayıp yeni açılan pencerede sonuçları size sunacak.

01-client-mode.jpg
survery.jpg

5-)survery'e tıklayınca açılan yeni pencerede çıkan sonuçlardan çevrenizdeki ağları görebilirsiniz. hazır yeri gelmişken şu bilgileride aktarayım
bssıd = yayın yapan wifi cihazının mac adresi, ssıd = yayının ismi, signal = yayını alış seviyeniz
channel = wifi yayınının kanalı, securitiy = off olanlar şifresiz, on olanlar şifreli.
bağlanmak istediğiniz ağı seçip tıklıyoruz. açılan pencere kapanıcak ve save tıklayıp kaydedicez.

6-)şimdi yapmamız gereken bağlandığınız ağın şifresini cihaza girmek. bunun için yine soldan "wireless" tıklıyoruz ve "security settings" tıklıyoruz.
açılan pencerede seçmiş olduğunuz ağın şifre türüne göre seçenek aktif olucak. gerekli yerlere gerekli şifreleri giriyoruz. ve save yapıyoruz.

client-security.jpg

7-)şimdi sıra bağlantımızı kontrol etmeye geldi. yine soldan "wireless" tıklıyoruz ve "antenna alignment" tıklıyoruz. gördüğünüz seviye bağlanmış olduğunuz ağın
sinyal gücü ve kalitesidir. eğer şifreniz yalnış yada ağa bağlantı sağlayamadı iseniz burda seviye göremezsiniz. bu seviyeden faydalanarak cihazınızın
yön ayarlarını alabileceğiniz maksimum seviyelerde yapın.

client-seviye.jpg

:cool:artık ağa bağlısınız. fakat bir sıkıntı var oda şu, hatırlarsanız cihazınız 192.168.1.254 ip'sine sahipti ve sizde bilgisayarınıza manuel ip vermiştiniz.
öncelikle bilgisayarınızı otomatik ip alacak şekilde ayarlayın ve bağlandığınız modemden ip almaya çalışın. ip'nizi aldıktan sonra modemin size hangi grupta
ip verdiğini kontrol edin. ve hemen access point cihazınızı modemin size vermiş olduğu ip grubunda bir ip adresine alın ki istediğiniz zaman uğraşmadan
cihazın arayüzüne ulaşma şansınız olsun.

9-)son olarak cihazınızın elektriğini kesin. 15-20 sn. bekleyin ve tekrar elektriği bağlayın. biraz bekledikten sonra tekrar internete girerseniz her şey tamam demektir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı