Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Ameliyatsız Miyom Tedavisi Hizmetleri

aysuyigiter

Aktif Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Eki 2021
Mesajlar
56
Tepki Puanı
6
Puanları
8
Yaş
31
Konum
ankara
Cinsiyet
kadın
İlgi Alanı
moda, seo, tanıtım
, kadınlarda sık görülen rahim rahatsızlıklarının giderilmesi için kullanılır. Miyomlar, leyomiyom, fibromiyom ve fibroid isimleriyle de bilinmektedir. Genellikle, boyutu küçük ancak şikayete sebep olan rahatsızlıklardır. Ancak ciddi olmayan miyom rahatsızlıkları da vardır. Ciddiyeti olmayan miyomların ise yalnızca takip edilerek gidişatına bakılır. Kadınlarda salgılanan östrojen hormonu ise miyomların büyümesine sebep olur. Aynı zamanda, gebelik döneminde boyutlarında artış olması da mümkündür. Ancak menopoz sonrasında boyutları küçülür ve kireçleme gösterir. Bu rahatsızlık, bir şekilde girişimsel radyoloji ile tedavi edilebilmektedir. Miyomlar, rahmin tam içinde olanlar (submuköz), kas dokusu içinde olanlar (intramural) ve rahim dokusunun dışında olanlar (subseröz) olarak şekillenmektedir. Bu miyom rahatsızlık türlerinin ameliyatsız bir şekilde tedavi edilerek, kadınların hastalık kaynaklı problemleri ortadan kalkar. Eğer tek bir dominant miyom varsa RF ablasyon veya HIFU tedavileri kullanılır. Ancak miyom boyutu çok büyükse embolizasyon tedavisi kullanılmaktadır. Özellikle bu tedavilerde miyom embolizasyonu sık sık kullanılır. Ancak ülkemizde çok fazla duyulmuş olan bir tedavi şekli değildir. Bu durumun sebebi ise modern tedavileri ülkemizde uygulayan uzman uzmanı sayısının az olmasıdır. Aynı zamanda, bu tedaviler, çok fazla bilinmeyen yöntemlerdir.

Miyom tedavilerinin yanı sıra sitede farklı tip tedavi yöntemleri de yer almaktadır. bu uygulamalardan bir tanesidir. Girişimsel radyologlarının bazı yetkinlik ve görevleri vardır. Bu sistem sayesinde, her organ sistemde rahatlıkla görülebilir. Böylece her hastalığın tedavisine tanı koyabilmek mümkündür. Prostat sorunu yaşayan erkeklere de bu teknikler sayesinde çözüm yolu bulunmaktadır. Ameliyat gerektirmeden farklı rahatsızlıklara da tedavi yapılmaktadır. Örneğin, radyologların uygulamış oldukları yöntemlerdir. Bu uygulamalarla hedeflenen asıl amaç ise işlemlerin öncesinde ve sonrasında hastanın yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bununla birlikte, hastanın hastane ortamında kalma süresini de kısaltmak amaçlar arasında yer alır. Aynı zamanda, de bu anlamda hastaların kısa sürede günlük yaşantısına dönmesine yardımcı olan yöntemlerdir. Hastanın acı ve ağrılarını azaltmak için özel olarak uygulanan tedavilerdir. Dolayısıyla hastalar, günlük aktivitelerine bu tedaviler sayesinde kısa sürede döner. Genellikle, cerrahi yöntemler uygulandığında hastaların hastanede yatmaları ya da istirahat etmeleri gerekir. Ancak bu gibi durumları ortadan kaldıran ameliyatsız yöntemler, son zamanlarda sık sık tercih edilen uygulamalardır. Girişimsel radyoloji yöntemleri, kısa sürede günlük hayata dönmek adına tercih edilir. Ameliyatsız yöntemlerde, minimal invaziv olarak isimlendirilen yöntemler kullanılır. linkinden tedavi yöntemlerini kontrol edebilirsiniz.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı