Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Yangın Merdiveni

  • Konbuyu başlatan Sacred
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 529 -
    Etiketler:

Sacred

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Kas 2017
Mesajlar
17
Tepki Puanı
0
Puanları
1
İnsanların yaşam alanları her geçen gün çok daha yüksek binalara dönüşmektedir. Durum böyle olunca herhangi bir yangın riskine karşı binaların içindeki insanların çok daha hızlı ve çok daha güvenli bir şekilde tahliye edilebilmesi için yangın merdivenlerine gereksinim duyulacaktır. Öyle ki yangın merdivenleri binaların içindeki insanların yangın alanlarından hızlı bir şekilde uzaklaştırılması ve bu süreçte de korunmaları için özel olarak dizayn edilmelidirler. Herhangi bir bina inşasında tasarlatmaya gereksinim duyanların mutlaka tercih etmiş olduğu ürünlerin ateşe karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelidirler. Bilindiği gibi yangın merdivenleri Z tipi ve de dairesel olmak üzere 2 farklı gruba ayrılırlar. Binaların yapısı ya da uygunluğuna göre herhangi bir modelin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu noktada inşaat ustalarının, mimarların üzerinde çok önemli görevler düşüyor. Peki yangın merdiveni seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Yangın merdiveni nasıl kullanılır? Merak edenler için işte detaylar…

Yangın hiç beklenmedik zamanlarda çıkabilen, kimi zaman insan hatasından kaynaklı kimi zaman da doğal faktörlerden kaynaklanan nedenlerden dolayı oluşan afetlerdir. Yangın vb. gibi olayların dışındaki binada oluşabilecek her türlü riske karşı korunmak ve binaları hızla boşaltabilmek için yangın merdivenleri büyük bir gereklilik olacaktır. Yangın anında itfaiyelerin olay yerine ulaşması beklenmedik bir şekilde uzun sürebilir. Ayrıca çalışanların da yüksek binalara müdahalede bulunabilmeleri için yangın merdivenlerinin olması şarttır. Bu nedenle bu tarz ürünlerin binaların vazgeçilmez yani olmazsa olmaz koruma sistemlerinden biri olduğunu söylemek de kaçınılmaz olacaktır. Güvenli binalar imar edebilmek için yangın merdiveni imalatı yapan firmaların da iyi seçilmesi gerekir. Aksi takdirde çok büyük mal ve can kayıplarının yaşanması da kaçınılmaz hale gelecektir. Çünkü yangın merdiveni insanların özellikle de can güvenliğini sağlamak adına çok önemli bir malzeme olarak bilinir.
 
KablosuzNet Reklam Alanı