Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Yamaç Paraşütü

  • Konbuyu başlatan Sacred
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 499 -
    Etiketler:

Sacred

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Kas 2017
Mesajlar
17
Tepki Puanı
0
Puanları
1
YpG6JP.jpg


Pek çok kişinin korku sebebiyle yapmak istemediği ancak yaptıktan sonra iyi ki yapmışım dediği spor türlerinden birisi olan , özel iniş pisti gerektirmeden sadece rüzgar gücü ile yapılan özel bir spordur. Yamaç paraşütünde kullanılan paraşütün kumaş bölümüne kanat ya da kanopi adı verilmektedir. Bu özel kumaş uçuş sırasında hava ile dolarak uçuşun oluşmasını mümkün kılar. Yamaç paraşütü keyifli olduğu kadar gerekli önlemler alınmadan yapılması halinde riskli bir spor olarak bilinir. Bu yüzden mutlaka gerekli eğitimler alınması gerekmektedir. Eğitim konusunda gerekli desteği adresinden bu konuda uzman olan eğitimcilerimiz aracılığı ile alabilirsiniz.

Yamaç paraşütü ipleri 2mm kalınlığında olup her biri 150 kilogram civarında yük taşıyabilir. İnce olduğu kadar oldukça güçlüdür. Bu iplerin güçlü olması özel üretim olduğunu gösterir. Bir paraşütte 100 civarında ip bulunur. Pilotun oturduğu ve sert plastikten yapılan oturağa harnes ya da kuşam adı verilir. Uçuş sırasında sporcunun yanında mutlaka kask ve yedek paraşüt olması lazımdır. Uçuş öncesinde uçuşun güvenli olması adına rüzgar kontrolü yapılması gerekir. Rüzgarın tam karşıdan geldiğinden emin olunduktan sonra uçuş yapılabilir. Yamaç paraşütü konusunda gerekli temel bilgilere ulaşmak hayalini kurduğunuz uçuşu gerçekleştirmek için sizler de web sitemizden bu alanda uzman olan pilotlarımızla iletişime geçerek hemen eğitim alabilirsiniz. Dünyada giderek yaygınlaşan yamaç paraşütü ile sizler de güneşin batışını izleyebilir, evlilik teklifi yapabilir ya da günübirlik spor aktivitelerine katılabilirsiniz. 12 ay boyunca aktif olarak hizmet vermekte olduğumuz yamaç paraşütü uçuşlarına sizler de katılabilirsiniz. Web sitemize giriş yaparak iletişim bölümünde yer alan numara üzerinden bizimle irtibata geçerek hemen uçuş için randevu talep ederek uçuş planınızı oluşturabilirsiniz.
 
KablosuzNet Reklam Alanı