Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Windows 7 veya Windows 8 ile Geçici Kablosuz Ağ Kurma (Bilgisayarınız Modem Olsun)

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
Bilgisayarımızda kullandığımız interneti kablosuz olarak dağıtmak istersek yapmamız gereken birkaç ayar var. Öncelikle bu işlemde sadece kablolu interneti kablosuz olarak dağıtabilir veya 3g üzerinden aldığımız neti kablosuz dağıtabiliriz. Bağlantımızı kablosuz sağlıyorsak kablosuz net dağıtamayız. Öncelikle aşağıda verdiğim kodları not defteri içersine yapıştırıyoruz ve farklı kaydet diyerek kablosuz.bat ismiyle kaydediyoruz.

Kod:
[COLOR=#333333]netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Kablosuz-Forum key=123456[/COLOR]
[COLOR=#333333]netsh wlan start hostednetwork[/COLOR]
[COLOR=#333333]netsh wlan start hostednetwork[/COLOR]


Bu işlem sonucunda oluşturduğumuz kablosuz ağ ismi Kablosuz-Forum şifremiz 123456 olmuştur.Kayıt işlemini tamamladıktan sonra kablosuz.bat dosyamızın üzerinde sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır yazısına tıklıyoruz. Denetim masasından Ağ ve paylaşım merkezi bölümüne girerek Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin bölümüne tıklıyoruz. Burada yeni bir tane kablosuz ağ bölümü görüyorsanız doğru yoldasınız demektir. Şimdi oluşturduğumuz kablosuz bağlantıya internet vereceğiz. Bunun için internet olan bağdaştırıcı üzerinde sağ tıklayıp Paylaşım sekmesine geçiyoruz. Burada üst bölümde bulunan "Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın" seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Artık kablosuz ağımız aktif ve bağlanmaya hazır :) Bu bağlantı geçici çözümdür, uzun soluklu kullanımlarda size performans vermeyecektir.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı