Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

WiFi Bağlantısında " Sınırlı Erişim " Sorunu

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Katılım
14 Nis 2014
Mesajlar
72
Tepki Puanı
1
Puanları
6
Merhaba;
Öncelikle hepimizin zaman zaman yaşadığı, yada bir yakınının başına mutlaka gelen kronik bir sorundan, " Sınırlı Erişim " veya " Sarı Ünlem İşareti " diye tabir ettiğimiz sorunun çözümüne dair birkaç yoldan bahsedeceğim.
Sorunun çözümü diyorum çünkü sorunun bir çok nedeni olabiliyor. Bilgisayarınızda kayıtlı olan birçok kablosuz profilinden tutun da, DNS İstemci hizmeti oluşan sıkıntıya kadar birçok konu bu soruna neden olabilir.

Peki çözümler nelerdir ? İşte bu konuda adım adım basitten zora bildiğim yöntemleri sizlere aktaracağım. Tabi benim bildiğim yöntemlerin dışında da çözümler olabilir. Onları da burada tecrübe eden arkadaşlardan öğrenerek bu konuyu temelli olarak halletme niyetindeyim :smile-new:

Yöntem 1 : Driver güncellemesi

Güncellenen ve yenilenen Driverler kablosuz ağ sisteminde oluşan hataların giderilerek tekrar kararlı bir sisteme oturtulması konusunda bence en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle kararlı ve güncel bir driver kaliteli bir wifi kullanımı sağlayacağı kanaatindeyim.

Yöntem 2 : Sabit IP

Ağ sisteminde yaşanılan en büyük sorunlardan biride IP çakışması olarak nitelendirilen iki farklı bilgisayarın aynı IP adresine yüklenmesidir. Ki bu sebepten dolayı iki bilgisayardan biri internete bağlanırken diğeri ağ dışına itilir. Bunun ise en güzel çözümü sabit IP ile bu çakışmanın önüne geçmektir.

Yöntem 3 : Modemin Wifi Dağıtım Frekans ayarı

Bulunduğunuz mekanda frekans yoğunluğundan dolayı sürekli kopmalar yada çevrim dışı olmalar yaşıyorsanız modeminizde bulunan Wlan arayüzündeki Frekans kanallarından 1-11 arasındaki seçenekleri deneyerek en uygun frekansı yakalayabilirsiniz.

Yöntem 4 : Bilgisayardaki virüs, spam vb programlar

Son tavsiyem ise bilgisayarınızda iyi bir Avtivirüs programının bulundurulması. Fiyatlar artık çok uygun, isteyen herkes bir Antivirüs program paketi alıp her anlamda korunarak doyasıya internette sörf yapabilir. Bir çok virüsün internet yapılandırmasını çökerttiğini hepimiz duymuşuzdur. Bu nedenle mutlaka virüsten korunmak için önlemler almalısınız.

Şimdilik benden bukadar. Yeni çözümler buldukça konuya eklemeler yapacağım. Sizde kendi yöntemlerinizi yazarak konuyu dahada geliştirebilirsiniz.
 
KablosuzNet Reklam Alanı