Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tp-Link TL-WN722N Kurulumu

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
tp-link-TL-WN722N.jpg
Bugün sizlere Tp-link firmasının oldukça popüler ürünü olan TL-WN722N usb kablosuz adaptörün kurulumunu anlatacağım. Bu cihaz şu an birçok kullanıcı tarafından biliniyor ve kullanılıyor. Ürün fiyat olarak 20-30 TL arasında satılıyor ve kararlı çalışması ile bizi kablo dertlerinden kurtarıyor. Cihaz anlık olarak 150 MPS bağlantı kurabiliyor. Bu sizin modeminizin gücüne bağlı. Size şunu kısaca söyleyebilirim ki 54 mbps altında bir hız görmeniz çok ama çok düşük bir ihtimal. Bu cihazı laptop ve masaüstü bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Cihazın kurulum aşamasına geçmek istiyorum.

Cihazı kutusundan çıkartıp direkt olarak herhangi bir işlem yapmadan bilgisayarınıza bağlarsanız. Cihaz üzerinde ki led lamba ile uyarı verecektir.

Led Sönük : Cihazın driverleri kurulu değil.
Led Yavaş Yanıp Sönüyor: Sürücüler kurulu ancak veri aktarımı yok veya bağlantı kurulmamış.
Led Hızlı Yanıyor Sönüyor: Cihaz aktif olarak çalışıyor ve veri aktarımı yapılıyor.

Cihazımızı usb kablo ile veya direkt olarak bilgisayarımıza bağlıyoruz. Sonrasın da kutusundan çıkan CD yi bilgisayarımıza takıyoruz ve açılan pencereden TL-WN722N seçiyoruz. Önümüze 3 seçenekli bir menü geldi. Menülerden birisinde Sürücü & Yazılımı Kur 2. sırada QSS Kurmak 3. sırada ise Kullanıcı Kılavuzu seçeneklerini göreceksiniz. Bizim için burada önemli olan bölüm Sürücü & Yazılımı Kur bölümü. Bu seçeneği seçiyoruz önümüze bir kurulum ekranı gelecek bu kısımda Tp-link tarafından önerilen seçenek olan “İstemci Hizmet Programları ve Sürücüyü Kur" seçeneğini seçiyoruz. Bu bölümde isterseniz sadece Sürücüyü Kur seçeneğini de kullanabilirsiniz.Benim gibi standart windows bağlantı seçeneklerini sevenler 2. seçeneği kullanabilirler. İleri butonları ile değişiklik yapmadan devam ediyoruz. İşlemler tamamlandığında bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve cihazımız aktif olarak kullanılabilir duruma geldi. Bu noktadan sonra eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsak bilgisayarımızın kendi kablosuz alıcısını kapatmalıyız. Çünkü cihaz üzerinde 2 alıcı aktif olarak çalıştığı durumlarda hangi alıcı üzerinden bağlantı kurabileceğimiz konusunda sıkıntı yaşayabiliriz. Bu nedenle bilgisayarımızın dahili alıcısını kapalı duruma getiriyoruz. TL-WN722N ile bağlantı kurmaya başlıyoruz. Cihazınızı güle güle kullanın. Cihazla ilgili her türlü istediğiniz bilgiyi buradan bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi geceler dilerim.
 

dyabala45

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Ocak 2018
Mesajlar
1
Tepki Puanı
0
Puanları
0
teşekkür ederiz kurulum için
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı