Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tp-Link 5210g Isınma Sorununa Karşı Fan Montajı

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
Geçen günlerde 5210g cihazısına başka bir sitede uygulanan fan montajlama işlemini bugün kendi cihazıma da uyguladım. Öncesi ve sonrası arasında hız olarak bir fark görünmüyor ancak bu işlemin yapılma amacı elektronik aletlerinin düşmanı olan ısınma problemini aşmaktır. Yaşadığım yerde gündüz sıcaklıkları gölgede 40 civarında gezince ister istemez güneş altında çalışan 5210g bu sıcaktan oldukça etkilenecekti. Bu işlemle bir nevi koruma amaçlı yaptığımı söyleyebilirim.
1.jpg

Cihazın alt kapağını söktükten sonra alt kısımda bir tanesi etiket altında bir tanesi de boş alanda sol kısımda olmak üzere iki adet vida var. Vidaları söktükten sonra alt tablayı asılarak cihazın elektronik bölümünü açığa çıkartıyoruz. Bu basit bir işlem zorlanacağınızı düşünmüyorum.


2.jpg

Elektronik devre açığa çıktıktan sonra sizler için önemli bölgeleri numaralandırdım. 1 ve 2 numaralı bölgeler soğutma işlemini uygulayacağımız işlemci bölgeleri. 3 ve 4 numaralı alan fanımız için enerji alacağımız alan. 5 numara ise 4 cm akasa marka fanımız oluyor. Ben bu fanı internetden 7 TL vererek satın aldım. Burada dikkat etmeniz gereken nokta 3 numaralı çıkış + kutup oluyor yani enerji burada.


3.jpg

İşlemin sonuçlanmış halini buradan görebilirsiniz. Küçük bir test yaptım ve fan sorunsuz olarak çalışıyor :)

4.jpg
Buda cihazımızın toplanmış hali :) Artık sorunsuz şekilde montajlayabilir ve kullanabilirsiniz. Konu altından yorumlarınızı alabiliriz. İyi günler dileriz.
 
Son düzenleme:

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Katılım
14 Nis 2014
Mesajlar
72
Tepki Puanı
1
Puanları
6
Daha büyük fanla üzerine yük binen swichlerde verim almıştım. Buda iş görür gibime geliyor :D
 
KablosuzNet Reklam Alanı