Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tp-Link 5210g Fan Montajlama

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
Tp-Link firmasının en iyi cihazlarından birisi olan 5210g cihazı diğer forum sitelerinde konularda gördüğüm kadarıyla aşırı sıcak olan bölgelerde kullanımlarda sıcaktan kaynaklı yavaşlama veya şişme olarak adlandırılan veri iletmeme sorunu olduğunu öğrendim. Forumlardan öğrendiğim kadarıyla bu işlem için bilgisayarlarımızda ki güney köprüsü vb küçük fanları işlemci üzerine bağlayarak soğutma yapıldığını öğrendim. Benimde cihazım da bu tarz sıkıntılar olduğundan dolayı termal macun sipariş edip birkaç gün içersin de bu işlemi yapmayı planlıyorum. Şimdilik sizler için başka bir arkadaşımızın modifikasyonunu paylaşacağım.

5210g-fan.jpg

Yukarıda gördüğünüz gibi işlemci üzerine direkt olarak uygulanan fan fotoğraftaki gibi görünüyor.

5210g-fan1.jpg

Yukarıda ki noktada görünen direnç çıkışı fabrikasyon olarak boş bırakılmış ve 10V güç veriyor. Birçok fanı çalıştırabilecek kapasitede akım değerine sahip. Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir hava girişi veya çıkışı için delik açmanıza gerek yok. Çünkü alt kapağın olduğu bölgede hava geçişi için delikler mevcut. Yeni delikler açarak cihazımıza su girmesi riskini alamayız. Yukarıda yazdığım gibi kısa sürede işlemi gerçekleştirip sizlere olumlu ve olumsuz görüşlerimi paylaşacağım.

(Makale tarafımdan yazılmış. Fotolar alıntıdır. Kısa sürede tarafımdan işlem gerçekleştirilip fotoğraf paylaşılacaktır.)
 

maxwell

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Eyl 2017
Mesajlar
1
Tepki Puanı
0
Puanları
0
resim ve işçilik tarafıma aittir (stone)
lütfen altına belirtelim
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı