Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Şeffaf Belediyecilik

  • Konbuyu başlatan enesk001
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 429 -
    Etiketler:

enesk001

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Ara 2018
Mesajlar
2
Tepki Puanı
0
Puanları
1
Şeffaf Belediyeciliği Halkımız Çok Sevdi

Kamu kaynaklarının önemli bir bölümünü çalışanlardan alınan vergiler oluşturmaktadır. Son dönemlerde kamu kaynakları hem ülke yönetiminde hem de yerel yönetimlerde israf edildi. Vatandaşlar artık verdikleri verginin ne şekilde harcandığını, yapılan ihalelerde şaibenin olup olmadığı ve işin hak edene verildiğine emin olmak istiyorlar. Son yerel seçimlerde, anlayışıyla işlerini yürütecekleri sözünü veren adaylar seçim başarısını göğüsledi. Nitekim belediye meclislerinde yapılan ihalelerin internet ortamından canlı yayınlanmasına gösterilen ilgi de halkın şeffaf belediyecilik kavramını sevdiğine ve özlediğine işaret ediyor.Şeffaf Belediyeler Toplum İçin En Avantajlı Çözümü Sunar

Şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen yerel belediyeler, belediye sınırları içerisinde yaşanan sorunlara birlikte çözüm getirirler. İhaleleri canlı olarak yayınlar ve gerçekten şartları taşıyan ve en avantajlı çözüm ve fiyat sunan firmaya verirler. Şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen , belediyelerini denetime açık tutarlar. Kararların alındığı, çözümlerin ortaya konulduğu ve oylandığı meclis toplantılarını halkın izlemesi için genel meydanlarda billboardlarda, internet ve sosyal medya ortamında yayınlarlar. Şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen , sorunlar karşısında en akılcı çözümü bulmak için kişisel menfaat yerine genel toplum menfaatini düşünürler; meslek odaları, kent konseyi, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak alırlar.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı