Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Microsoft 25 Yıllık İnternet Explorer'in Fişini Tamamen Çekti.

  • Konbuyu başlatan Monarch
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 594 -
    Etiketler:

Monarch

Destek Ekibi!
Yönetici
System Admin
Katılım
11 Nis 2014
Mesajlar
109
Tepki Puanı
43
Puanları
65
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.startr.org
Cinsiyet
Erkek
İlgi Alanı
Java
Bir Devrin Daha Sonuna Gelindi. İnternet Explorer'e Artık Veda Zamanı.
1995 yılında dönemin popüler tarayıcısı Netscape'e rakip olarak Windows işletim sistemleriyle entegre olarak piyasaya sürülmüştü. Özellikle rakiplerinin daha hızlı olması windows işletim sistemine gömülü olarak gelsede İnternet Explorer'ın kullanılmasına fayda sağlamadı.


Microsoft 25 Yıllık İnternet Explorer'in Fişini Tamamen Çekti.

devi Microsoft, uzun zamandır kullanımdan kaldırmayı değerlendirdiği 25 yıllık tarayıcısı Internet Explorer’e olan desteğini gelecek yıl tamamen sonlandıracağını açıkladı. Microsoft'un ilk olarak 16 Ağustos 1995 yılında piyasaya sürdüğü web tarayıcısı olarak hizmete sunulan Internet Explorer, Kullanıcılarına veda ediyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre, Internet Explorer 11 Ağustos 2021‘de OneDrive, Outlook, Office 365 ve benzeri uygulamalarda kullanılamaz hale gelecek. Microsoft Teams kullanıcıları ise 30 Kasım 2020‘de Internet Explorer 11 kullanamayacak.

Şirket yaptığı açıklamada, bir süre MacOs ve Unix sürümlerine desteği kestiği Explorer'e, 30 Kasım tarihinden itibaren Windows üzerinde de destek sunmayacağını açıkladı. 17 Ağustos 2021 yılında ise tarayıcının fişi tamamen çekilecek.

Microsoft Şirketi'nin İlk İnternet Tarayıcısı Olan, Internet Explorer Artık Tarihe Giriyor.
ABD merkezli devi Microsoft, blog sayfasından paylaştığı açıklama ile birlikte iki internet tarayıcının fişinin çekileceğini belirtti.
30 Kasım itibarıyla Explorer'ın son sürümü olan 11'e, Microsoft'un 365 uygulamaları ve hizmetleri bakımından da destek sağlanmayacak ve 17 Ağustos 2021'de de tamamen kullanımdan kaldırılacak.

Benzer şekilde, Internet Explorer 8, 9 ve 10 sürümleri de 2016 yılında yayından kaldırılmıştı. Microsoft'tan yapılan açıklamada; Explorer yerine, Google'ın Chrome için geliştirdiği açık kaynak kodlu yazılım olan Chromium tabanlı ve daha fazla özellik sunan Edge ile yola devam edeceği biliniyor. Edge'in Chromium tabanlı olmayan önceki sürümleri de 9 Mart 2021 veda edecek.

Öte yandan, Brave, Vivaldi, Avast Secure Browser ve Opera'nın da Chromium tabanlı tarayıcılar olması geliştirilen özellikler ve kabul edilen pratikler bakımında Google'ın internet üzerindeki hakimiyetini daha da artıracağı yorumlarını beraberinde getiriyor. Microsoft ise yeni Edge tarayıcısında varsayılan olarak gelen ve üçüncü taraf izleme kodlarıyla reklamları engelleyen takip koruma özelliğiyle farklılaşmaya çalışacak.

Genel kullanıcı kitlesinin Explorer ve Chromium tabanlı olmayan Egde’den memnun olduğunu söylemek güç, Chromium tabanlı Edge’de beklenenden daha iyi bir noktaya geldiği için böyle bir karar aldı. Şu an Chromium tabanlı Edge dünya genelinde en çok kullanılan ikinci internet tarayıcısı konumuna geldi
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı