Kolay Yoldan Wireless Driver Bulma

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Bazı wireless adaptörlerini malesef windows 7 otomatik olarak tanımıyor ve cdlerinin içerisinde windows 7 driver dosyaları olmayabiliyor. Böyle durumlarda internete erişebileceğiniz bir nokta varsa size basit bir yolu anlatmak istiyorum.

1.png

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz

2.png

Soldaki menümüzden aygıt yöneticisine tıklıyoruz

3.png

Tanımlanamayan aygıtlarımızın üstünde ünlem işareti olur. Üstüne sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz.

4.png

Üst sekmeden ayrıntılar kısmına tıklıyoruz. Seçilebilir kutudan Donanım kimliklerine tıklıyoruz.
Aşağıda bulunan Değer kutusuna iki adet gözüküyor. &REV_0100 olan kafanızı karıştırmasın sadece aşağıdaki değer bize yeterli sağ tıklayıp kopyalıyoruz.

sonra internet sayfamızı googlenin arama çubuğuna yapıştırıp sonuna hangi windows ortamı için driverini arıyorsak onu yazıyoruz. Ben windows 7 için arıyorum ve örneğin googlenin arama çubuğuna şunları yazıcağım.

USB\VID_0bDA&PID_8187 Win7 Driver Download

yazıp aradığımızda wirelessimize uygun sürücülerimizin olduğu bir sürü internet sayfası buluyoruz. Artık burdan sonrası size kalmış. Birini indirip kurun sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!