Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz

Hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

 • TTnet

  Oy: 3 100.0%
 • superonline

  Oy: 0 0.0%
 • Uydunet

  Oy: 0 0.0%
 • Turknet

  Oy: 0 0.0%
 • Diğer

  Oy: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  3
M

Myrlmx

Ziyaretci
Süperonline kullanıyorum. 6aydır bu markada internetimi kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım. Uzun yıllar ttnet kullanıcısı olarak süperonline'ı tavsiye ederim.
 

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Katılım
31 Ara 2014
Mesajlar
35
Tepki Puanı
0
Puanları
6
Bende superonline geçmeyi düşünüyorum fakat hepsi ttnet'in altapısını kullanıyor diye biliyorum :)
 
M

Myrlmx

Ziyaretci
Süperonline'ın 1000mgps'e kadar ttnet'in ise 100mgps'e servis sunduğunu söyleniyor.Sadece ttnetin yurtdışı çıkışını kiraladığını ordan itibaren kendi altyapısını dağıtıyormuş.türkiye'de yakın zamanda ttnet'in çöktüğünü süperonline ve uydu netin stabil devam ettiği söyleniyor.Evdeki santral hattıyla arasında turk telekomu kullanıyor.Santralden sonra kendi altyapılarına devam ediyorlar.Fiber internettede bakır hat kullanmadığından (yani burda fiber ayna kristal iletişimi demek yanlıs olmaz sanırım) %100 kendi altyapılarını kullanıyorlar. Sonuç olarak fiber internet altyapısı Süperonline'nın. Ha bana soracak olursan ne kullanıyorsun diye ttnet alyapılı superonline adsl. :)) konu hakkında teknik bilgim yok malesef sadece bir sitede gördüğüm içerik üzerine konuşuyorum.Ayrıca Süperonline'a iş başvurusunda bulundum görüşme esnasında fiber internet için verilen ufak bilgiler fiber internetin türkiye'de daha verimli olacağını ama her eve giremeyeceğini gösteriyor.(ücretlendirme sebebiyle) konusmalarımda tutarsızlık varsa lütfen uyarın.
 

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
Fiber geleceğin teknolojisi. Artık bütün sağlayıcılar hatlarını fibere göre dizayn ediyor. Örneğin evlerimize gelen internet sokaklardaki saha dolaplarından geliyor. Önceleri bu dolapların ttnet binası bakır kablolar ile bağlantısı mevcuttu, ttnet bu dolapların bağlantılarını fibere çevirmeye başladı. Bu sayede evlerimize yüksek hızda ADSL sinyalleri ulaşmaya başladı. Hatta birçok apartmanın girişine direkt saha dolabı tarzında dolap yerleştirerek VDSL denilen hizmeti başlattılar. Kısacası Fiber = Huzur :)
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör
KablosuzNet Reklam Alanı