Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Cep telefonlarını ve tabletleri şarj ederken dikkat edilmesi gerekenler

M

Myrlmx

Ziyaretci
Arkadaşlar günümüzde Android cihazların yaygınlaşmasıyla, bu cihazlarda yaşanan ölümcül kazalarda arttı.Gereken önlemleri size maddeler halinde yazmak istiyorum;
1- Cep telefonlarını şarj ederken mutlaka sürekli kontrol edebilecek durumda olun,
2- Cep telefonları,tablet gibi android cihazları %15-20 gibi yüzdelere indiği zaman,tamamen şarj doldu uyarısı alana kadar şarj edin.(Şarj dolduktan yani %100 olduktan 30-40 saniye sonra prizden fişi çekin)
3-Cep telefonlarını %20 altında olduğu durumlarda kullanmamaya,hatta kapatmaya çalışın.
4-Cep telefonlarını gece şarj etmeyin! Şarj ettikten hemen sonra fişi prizden çıkartın.Çünkü prizde bırakılmış bir şarj cihazı,mobil cihaza bağlandığı anda voltaj farklılıklarından hem cep telefonuna,hem şarj cihazı ömrüne,hemde size ciddi zararlar verebilir.
5-Cep telefonunu yarım şarjlarda şarja takmayın.Anlık ihtiyaçlar için nadir kullanımlar olabilir.Ama sürekli olması durumunda pilin ömrü kısalıcaktır.Pilde şişmeler,hatta patlamalara sebep olucaktır.Dikkat edilmesi gerekli.
6-Cep telefonu ve tabletleri mümkün olduğunca orjinal şarj cihazlarıyla,usb ara kablolarıyla şarj edin.Voltaj farklılıkları pile,cep telefonuna ve size zarar verebilir.
7- Cep telefon ve tabletleri aynı şekilde mümkün olduğunca orjinal koruma,hayatınızı pratikleştirecek aksesuarları kullanın.Orjinal olmayan koruma aksesuarları cep telefonlarını aşırı terletme/ısınma durumu yaratabilir. Buda pilin ömrünün kısalması,şişmesi,hatta patlaması durumunu ortaya çıkaracabilir.
8-Cep telefonları ve tabletler şarjda iken kullanmayın.Konuşma,mesajlaşma,internet gibi hizmetlerden yararlanmak istediğinizde lütfen tamamen şarj olduktan sonra kullanın.Pil bir taraftan şarj alırken aynı zamanda şarj olması pilllerin ömrünü kısaltır.Şişmesine,hatta patlamasına sebep olabilir.

Not:Bu uyarıları,android cihaz kullanıcısı olarak deneyimlediğim gözlemler ve kısa bir dönem samsung bayi çalışanı olarak edindiğim bilgiler sonucunda yazıyorum.Yeni nesil olarak tabir edilen lityum pillerin ömrü 1 senedir.1sene boyunca sağlıklı kullanmak istiyorsanız kapsamlı araştırmalar sonucunda bilgi edinebilirsiniz.
 

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
341
Tepki Puanı
21
Puanları
18
Açıkcası bu kuralların çoğuna uymuyorum. Arkadaş akıllı diye telefon aldık bildiğin tedaş abonesi etti bizi telefon :)
 
KablosuzNet Reklam Alanı