En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

09 Eylül 2012 Pazar, 11:57
micromax-funbook-tablet


En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

 

2012 yılına girdiğimiz şu günlerde tablet satışları önemli miktarda arttı. Özellikle Türkiye’de tabletler özellikle ilk çıktığı zamanlarda bulunan ön yargılar yavaş yavaş yerini meraka ve önemli oranlarda satışa bıraktı. Bununla beraber teknoloji marketinde tabletler ile ilgili oluşan rekabet üst seviyeye tırmandı.

Biz de tablet pclerin bu kadar tutulduğu bu günlerde en iyi performans fiyat özelliği sunan tablet pcleri bir araya topladık. Sizler için 300$’ın altında olan en iyi ve en uygun fiyatlı tabletleri inceledik. Bildiğiniz gibi tablet bilgisayar piyasasının tahtında hem performansı hem ekran kalitesi hem de satış rakamlarıyla Apple iPad oturuyor. Henüz Apple’in yerini alacak bir tablet piyasaya sürülmedi.

Bir çok pc üreticisi tarafından Apple iPad Tabletlere rakip olabilecek modeller çıktı fakat en iyi hala değişmedi. Bu gerçeğin önümüzdeki zamanlarda değişip değişmeyeceğini bilemiyoruz. İşte 300$’dan daha ucuz fiyatlarla sizler için seçmiş olduğumuz en 5 tablet.

Ideapad Tablet A1

Bu 7 inç Tablet Lenovo’dan geliyor. 1GHz NVIDIA Tegra işlemci ve 1GB RAM ile gelen tablet güzel bir fiyata da sahip. 7 inç LED 1280×800 piksel çözünürlüklü ekran ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Ayrıca mikro SD kart girişiyle dahili hafıza kapasitesi artırılabilmekte.

Android 2.3 Gingerbread ile gelen tablet Google’ın son Android işletim sistemini kullanmıyor. Arka kısmında 3MP ve ön kısmında VGA kamera bulunuyor. Lenovo Ideapad Tablet A1 in fiyatı ise 190$.

Ideapad Tablet A1 Lenovo En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

 

Viewsonic 10s

Viewsonic 10s 9.7 inç ekran, 1GHz ARM Cortex A8 çift çekirdekli işlemci ve 512MB DDR2 RAM’e sahip olması ile dikkatleri üzrine çekiyor. Lenovo Ideapad gibi Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle geliyor. 4GB dahili hafıza, 9.7 inç ekran IPS çoklu dokunmatik ekran 1. ve 2. nesil iPad’ler ile benzer ekran kalitesine sahip olan tablet. 4:3 ekran oranları, 1.3 MP kamera HD video çekme yeteneği bulunduruyor. Mini HDMI girişi ile LCD TV’lere bağlanarak kullanılabilir. Fiyatı ise 276$.

Viewsonic 10s Tablet En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

 

ZYNC Tablet Pc

ZYNC de Micromax Funbook ile benzer özelliklerle geliyor. Tek çekirdekli 1.5GHz işlemci, 512 MB RAM, Android 4.0.3 işletim sistemi ve Mali-400MP GPU ile gelmektedir. Micromax Funbook gibi ön kısmında 2MP arka ve VGA ön kameraya sahip. Ayrıca genel özellikleri arasında Bluetooth ve 3G desteği de bulunuyor. Bu tabletin fiyatı da 200$ civarında.

ZYNC Tablet Pc En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

 

Micromax Funbook

Micromax Funbook tablet dünyasının en uygun tabletlerinden biridir. Android 4.0.3 işletim sistemiyle çalışır. 1.2 GHz ARM Cortex A8 işlemciye sahip olan tablet Mali-400MP GPU, 512 MB RAM, 7inç WVGA çoklu dokunmatik ekran, VGA ön kamera ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca 4GB dahili hafızaya sahiptir. Fiyatı da 107$ civarında.

Micromax Funbook En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

 

HCL ME Tablet X1

Bu tablet de tek çekirdekli 1GHz işlemci Mali-400MP GPU ve 512 MB RAM’e sahiptir. 7 inç LCD çoklu dokunmatik ekran ve Android 2.3.3 Gingerbread işletim sistemiyle çalışmaktadır. Arka kısmında 2 MP ve ön kısımda da VGA kamera bulunmaktadır. Bu tabletin fiyatı da 213 dolar civarındadır.

HCL ME Tablet X1 En Uygun Fiyatlı Tablet Pc Tavsiyeleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz